دانلود مقاله دودکش و انتقال دود

مطالب دیگر:
📌دانلود گزارش کارآموزی حسابداری اداره كار و امور اجتماعي شهرستان ميانه 📌دانلود گزارش کارآموزی حسابداری شرکت ساختماني📌دانلود گزارش کارآموزی حسابداری هلال احمر شهرستان ورامین 📌دانلود گزارش کارآموزی حقوق و دستمزد -مرکز خدمات پارس الرمس📌دانلود گزارش کارآموزی در بخش امور پژوهشی دانشگاه آزاد 📌دانلود گزارش کارآموزی در رکت طراحان دشت سبز📌دانلود گزارش کارآموزی در شرکت کامپیوتر📌دانلود گزارش کارآموزی در شرکت كـاسپيـن پـلاست 📌دانلود گزارش کارآموزی در هواپیمایی 📌دانلود گزارش کارآموزی درشركت تارابگين ( بازيافت سرباره حاصل از كوره بلند ذوب آهن اصفهان )📌دانلود گزارش کارآموزی دوره کاردانی - اسانسگیری 📌دانلود گزارش کارآموزی رشته حسابداری دانشگاه پیام نور📌دانلود گزارش کارآموزی روزنامه نگاری و چاپ📌دانلود گزارش کارآموزی ریخته گری گروه صنعنتی نورد نوشهر📌دانلود گزارش کارآموزی ريخته گري آبكاري كروم📌دانلود گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات📌دانلود گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات جهاد كشاورزي شهرستان تربت حيدريه 📌دانلود گزارش کارآموزی پست برق در اداره برق ایذه📌دانلود گزارش کارآموزی سير تحول كاربرد بتن در معماري 📌دانلود گزارش کارآموزی سيكل پرورش ماهي قزل آلاي رنگين كمان
چون هر وسیله ی گرمایی مانند بخاری در فصل زمستان به طور متوسط در هر ساعت باید حدود 5متر مکعب دود را به فضای خارج هدایت کند پس باید مقطع دودکش به اندازه ای باشد که بتوانداین مقدار دود را تخلیه کند اندازه ی مقطع دودکش بستگی به سرعت دود دارد در صورتی که |610273|cpx
هم اکنون فایل با موضوع دانلود مقاله دودکش و انتقال دود آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چون هر وسیله ی گرمایی مانند بخاری در فصل زمستان به طور متوسط در هر ساعت باید حدود 5متر مکعب دود را به فضای خارج هدایت کند پس باید مقطع دودکش به اندازه ای باشد که بتوانداین مقدار دود را تخلیه کند اندازه ی مقطع دودکش بستگی به سرعت دود دارد در صورتی که ارتفاع دودکش زیاد باشد برای نگهداری دودکش ان را به وسیله تسمه هایی به سقف می بندند ودر سقف های با پوشش ایرانیت

صفحه ایرانیت رانش کند بین تسمه و ایرانیت صفحه پلاستیکی قرار می دهند .

به چه دلیل بعضی از دود کش ها وظیفه ی خود را به عنوان انتقال دهنده دود و گاز به خوبی انجام نمی دهند ؟

جریان هوایی که از روی دهانه دودکش می گذرد نیروی کششی در داخل دود کش به وجود می آورد که عیناً مثل یک پمپ مکش عمل می کند سطح خارجی ساختمان حرکت دورانی جریان هوا (گردباد)را به وجود می آورد. باید توجه کرد که این گرد بادها روی دود کش اثر مستقیم داشته و دود به طرف پایین فشرده می شود مصب باید خارج از حدود گرد باد قرار گیرد. در مواقعی که مسیر دود کش به علت برخورد با تیر های سقف یا فضاهایی که بسته است و امکان عبور دود از دود کش وجود ندارد با مسیر دود کش منحرف شود ودود از مسیر دیگری عبور نماید در این باید از اجرای زاویه ی تند خوداری کرد باید زوایای منحرف حد اکثر 45 درجه باشد در بیش از 2 نقطه نیز برای یک دود کش انحراف ایجاد نشود.

قسمت های مختلف دودکش:

1- فونداسیون دود کش؛پایه یا فونداسیونی است که تمام قسمت های دودکش روی آن نبا شد.

2- سکوی دودکش؛ همانند کرسی ساختمان بوده وحد فاصل فونداسیون و دود کش است .

3- در یچه ی تنظیف دودکش: از این دریچه دود های دود کش را تخلیه می کنند .

4- گو نهی دود کش؛ به دیوارهای طرفین دود کش که آ ن را از فضای خارج جدا می سازد گونه می گویند.

5- مسیر دود کش؛ از پایین ترین نقطه ای که دود به وجود آمده و جریان پیدا می کند تا بالا ترین نقطه که دود خارج می شود مسیر دود کش نامیده می شود.

6- دهانه دود کش؛ سوراخی است که دود ازآن به خارج هدایت می شود و شکل های مختلف دایره ای و مربع دارد .

7- سر دود کش؛ قسمتی که از روی بام دیده می شود .

8- در پوش دود کش؛ برای جلو گیری از ورود برف و باران و اشیای خارجی به داخل دودکش است و ممکن است از جنس آهن گالوانیزه یا آزبست سیمانی باشددرپوش از روی پشت بام دیده می شود .

بهترین موقعیت برای نصب دود کش:

بهترین موقعیت برای دود کش داخل ساختمان است دو کش هایی که در دیوارهای خارجی قرار می گیرند به نسبت زیاد تحت تأثیر هوای خارج قرار گرفته در نتیجه گونهی دودکش سرد شده و کشش تضعیف می شود اگر مجبورباشیم دود کش در دیوارخارجی بسازیم باید گونه های دو کش حد اقل یک آجرقطر داشته باشد یا این که با قشرعایق حرارتی دود کش را از نفوذ هوای سرد خارج محافظت کرد.

چه مقاطعی می تواند به عنوان مقطع دود کش استفاده شود و بهترین آنها کدام است و از چه جنسی می باشد؟

مناسب ترین مقطع دود کش برای هدایت دود به خارج از ساختمان مقطع دایره ای و پس ازآن مقطع مربع اگرسطح مقطع به شکل مربع مستطیل باشد نسبت ابعاد مستطیل نباید از 1به 1.5 تجاوز کند جدار دارخلی دود کش باید صاف و مستقیم باشد و اگر با مصالح بنایی ساخته شود جدار داخلی آن باید اندود شود. بهترین نوع دود کش و هواکش لو له های آزبست سیمانی هستند که دارای مقاطع گرد مربع ومستطیل با قطرهای مختلف بوده ودر کارخانه ساخته می شوند جداره ی داخلی این لوله ها صاف و نسبتاً صیقلی است ودر بازاربه نام های ایرانیت، فارسیت و... تولید می شوند.

چه ارتفاعی برای دود کش مناسب است ؟

هر چه دود کش بلندتر باشد مقدار دود بیشتری را خارج می کند انتهای دود کش باید از بلند ترین نقطه ی ساختمان یک متر بلند تر باشد در ساختمان های با سقف شیب دار باید ارتفاع دود کش از بلند ترین نقطه ی سقف شیب دار نیز تجاوزکند از یک مجرای دود کش نباید برای بیش از یک مصرف کننده ی حرارتی (بخاری) استفاده شود.

شامل 16 صفحه فایل WORD قابل ویرایش